Medikal Firmaları
Loading
  • Firma Üye Girişi  alt menü ikon
  • |
  • Personel Üye Girişi  alt menü ikon
AnasayfaGenel SağlıkBulantı, Kusma, İshal ve Karın Ağrısı Genel Bilgi ve Tedavi Şekli
Bulantı, Kusma, İshal ve Karın Ağrısı Genel Bilgi ve Tedavi Şekli Bulantı, Kusma, İshal ve Karın Ağrısı Genel Bilgi ve Tedavi Şekli

Bugünlerde eczaneme, bulantı, kusma, ishal ve karın ağrısı şikayeti ile gelen hastalarda artış gözlemlemekteyim.

 

Hepimiz tercihimizi ne yazık ki, fast food ve hazır yiyeceklerden yana kullanmaktayız. Ve bu alışkanlığımızda ne yazık ki, bağırsak floramızı olumsuz olarak etkilemekte. Bağırsak floramızdaki yaralı bakterilerin azalması aynı zamanda antibiyotik kullanımı ile florürlü ve klorürlü suların tüketimi ile anti bakteriyel sabunların kullanımı ile azalmakta.

56ebaf16efff5bulanti_kusma_ishal_karin_agrisi_icerik

Bağırsaktaki bu iyi bakterilerin, virüsleri etkilediği, bağışıklık sistemimizi düzenlediği ve vücudumuzu enfeksiyonlara karşı koruduğu kanıtlanmış ve aynı zamanda bu bağırsaktaki iyi bakteriler çeşitli hastalıklardan da sorumlu tutulmakta. Örneğin, gribal enfeksiyonlar ve zatüre, diyabet, insülin direnci, hipertansiyon, yüksek kolesterol, akne, atetüt dermatit,  egzama gibi çeşitli cilt hastalıkları, uçuk gibi birçok hastalığı sayabiliriz.

Eğer mide, bağırsakla ilgili şikayetimiz varsa, tedavi için yada bağırsak floramızı sağlıklı kılmak ve çeşitli hastalıklardan korunmak için probiyotik kullanımı her zaman aklımızın bir köşesinde olmalı. Sağlıkla kalın.

Uzm.Ecz. Sibel ERSOY
Siber Ersoy'un Facebook sayfasına ulaşmak için tıklayınız

Site İstatistikleri :      Toplam Firma : 4481     Toplam Ürün : 2323     Toplam Hastane ve Tıp Merkezi : 315     Toplam CV : 157     Toplam İlan : 1
 
MEDICAL REHBERİ

Medikal Firmaları ve Medikal Ürünler

copyright © medicalrehberi.com