Medikal Firmaları
Loading
  • Firma Üye Girişi  alt menü ikon
  • |
  • Personel Üye Girişi  alt menü ikon
AnasayfaGüzellik ve EstetikDoğal Güzellik Sırları Nelerdir?
Doğal Güzellik Sırları Nelerdir? Doğal Güzellik Sırları Nelerdir?

Yüzyıllardır güzellik, makyaj, bakım gibi unsurlar kadınlar için vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Bu nedenle güzellik salonları, kuaför gibi bakım yapılmasına yardımcı olan yerler, kadınların en fazla uğradığı mekanlar arasında yerini almaktadır fakat bakım yaptırmak için gidilen bu yerlerde, özellikle bakım yapılacak öğeler arttıkça fiyatlar da oldukça artış göstermektedir ve sıra beklerken oldukça zaman kaybı yaşanmaktadır. Evde bakım yaptığınızda hem doğal ürünler ile bakım sağlayabilir, hem uygun fiyat aralıkları ile bakımınızı yapabilir hem de aşırı zaman kayıplarının önüne geçebilirsiniz.

Evde doğal yollar ile kullanabileceğiniz bir çok güzellik sırrı bulunmaktadır. Hepsine değinmek mümkün olmayacağı için birkaç öneri ile kadınların en fazla rahatsızlık duyduğu konular hakkında bilgi vereceğiz.

Doğal Bitkiler ile Hazırlanan Cilt Bakım (Yüz) Maskeleri

Sebzelerin vücudumuza olduğu kadar, cildimize de oldukça yararı bulunmaktadır. Patlıcandan bezelyeye kadar bir çok sebzeyi cilt bakım maskeleri yaparken kolaylıkla kullanabilir ve pürüzsüz, sağlıklı ciltlere kavuşabilirsiniz.

Cilt yapımı farklılık gösterdiği için kuru ciltlere ve yağlı ciltlere göre maskeleri 2 gruba ayırıyoruz.

Kuru ciltler için uygulanabilecek maskeler; Kabak maskesi, yulaf içi maskesi, marul maskesi, muz maskesi, havuç maskesi, elma maskesi, şeftali maskesi ve salatalık maskesidir. Bu maskelerden birkaçının yapılışına değinecek olursak;

Yulaf içi maskesi yapmak için, 2 kaşık yulaf içini sütte ya da suda 15 dakika kaynatıp, hafif sıcak halde soğuduktan sonra içerisine 1 kaşık bal ilave ediniz. Oluşan karşımı yüzünüzde 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayınız.

Kabak maskesi yapmak için, pişirilmiş 2 kaşık kabağı karıştırarak içerisine 1 kaşık zeytinyağı ya da badem yağı ilave ediniz. Oluşan karışımı 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayınız.

Yağlı ciltler için uygulanabilecek maskeler; badem maskesi ve elma maskesidir. Bu maskelerin yapılışına değinecek olursak;

Badem maskesi yapmak için, papatya, ıhlamur çiçeği, lavanta, mürver ağacı çiçeği ve çam filiz uçlarından eşit miktarda karıştırılıp, bu karışımdan 2 kaşık alınarak 150 gr.lık suda 3 kaşık badem içi ile haşlanır. Hazırlanan karışıma 1 tatlı kaşığı un ve yarım tatlı kaşığı bal ilave edilerek (dayanılacak derece) sıcak şekilde yüze uygulanır. 30 dakika bekledikten sonra önce sıcak su ile sonra soğuk su ile yıkamalısınız.

Elma maskesi yapmak için, 12 elma rendelenerek içerisine iyice çırpılmış yumurta akı eklenir. Oluşan karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayabilirsiniz. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkamalısınız.

56d7f14e65984dogal_guzellik_sirlari_nelerdir_icerik

Cildinizin Toparlanması İçin Öneri

1 yumurta akı, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı soya yağını karıştırarak vücudunuza sürün ve 30 dakika beklettikten sonra duş alın.

Cildinizin Esneklik Kazanması İçin Öneri

1 kaşık pirinci yarım lt süt ile pişirdikten sonra, karışım ile cildinizi silin.

Sivilce Geçirici Cilt Maskeleri

Karışım 1: Kaynayan suyun içerisine yerleştirilmiş bir kasenin içine 4 bardak gülsuyu, 2 adet dilimlenmiş elma, 2 kaşık kıyılmış rezene, 2 kaşık kıyılmış kereviz ve 2,5 kaşık arpa unu pişirin. Bu malzemeler lapa bir hal aldığında, 3 yumurta akını ve 1 tatlı kaşığı lanolini ekleyin. Düzgün bir karışım haline geldiğinde buzdolabınızda muhafaza ederek sivilceniz olduğunda üzerine sürün.


Karışım 2: Bir tutam biberiye otunu ve bir tutam ada çayını kaynamış suya atarak 15-20 dk demlenmesini bekleyin. Bir kaba suyunu süzerek, bir kahve fincanı saf alkol ekleyerek karıştırın. 15-20 gün boyunca temiz bir bez yardımı ya da pamuk ile yüzünüze uygulayın.

Site İstatistikleri :      Toplam Firma : 4481     Toplam Ürün : 2323     Toplam Hastane ve Tıp Merkezi : 315     Toplam CV : 157     Toplam İlan : 1
 
MEDICAL REHBERİ

Medikal Firmaları ve Medikal Ürünler

copyright © medicalrehberi.com