Medikal Firmaları
Loading
  • Firma Üye Girişi  alt menü ikon
  • |
  • Personel Üye Girişi  alt menü ikon
AnasayfaGüzellik ve EstetikErkeklerin Estetik Yaptırma Nedenleri
Erkeklerin Estetik Yaptırma Nedenleri Erkeklerin Estetik Yaptırma Nedenleri

Önceki yıllarda estetik ameliyatlarına bakış daha olumsuz olurken, günümüzde bu bakış yerini daha ılımlı bir havaya bırakmıştır. Estetik dediğimizde ilk akla bayanların estetik yaptırdığı gelse de beylerin de bu konuya bakışları değişmektedir. Öyle ki ülkemizde estetik ameliyatı yapan erkek oranları her yıl daha yukarılara çıkmıştır. Erkekler için yıkılmaz bir tabu olarak duran estetik ameliyatı günümüzde yıkılmıştır. Bundan 10 yıl öncesine kadar hiçbir erkek bulamazdınız estetiğe olumlu bakan, ancak bu durum günümüzde hiç öyle değil.

Erkekler estetik ameliyatında en çok hangilerini tercih etmekte ve sebepleri nelerdir?

Yağ aldırma operasyonu; Erkeklerin en fazla tercih ettiği estetik operasyonlarından biridir. Fazla yağlardan kurtulmanın en kolay ve temiz yolu yağ aldırma operasyonu ile olmaktadır. En fazla basenlerde oluşan fazla yağlar görüntü olarak da sağlık olarak da rahatsızlık veren bir durumdur. Bu nedenle estetikte en çok yağ aldırma operasyonları tercih edilmiştir.

Burun estetiği; Her hangi bir nedenden dolayı burun estetiği en çok tercih edilen operasyonlardan birdir. Günümüzde erkekler tarafından en çok tercih edilen ikinci operasyon burundur. Neden erkekler burun operasyonunu tercih eder? Erkekler genellikle çocuk yaşlarda hareketli olurlar ve düşmelerden kaynaklı kazalar olabilmektedir. Aynı zaman da doğuştan gelen ve rahatsızlık veren durumlar da olabilmektedir. Bu nedenlerden dolayı erkekler burun estetiğini tercih edebiliyor.

Göz kapağı estetiği; Özellikle belli bir yaştan sonra gözkapaklarında düşme ve sarkmalar olabilmekte. Bu sarkmalardan rahatsız olan erkekler göz kapağı operasyonu ile sarkma ve düşmeleri düzelttirmektedir. Son yıllarda en çok tercih edilen estetiklerden biri de erkekler için göz kapağı düşme operasyonları olmuştur.

56d9a5052c306erkeklerin_estetik_yaptırma_nedenleri_icerik

Göğüs küçültme estetiği; Beyler spor yaparlar ve vücutlarını geliştirirler. Ancak yaş ilerledikçe geliştirilen vücutlarda düşmeler ve sarkmalar olabiliyor. Bu sarkmalardan en çok rahatsızlık vereni göğüs küçültme ameliyatıdır. Büyük göğüslü beyler bu boyut nedeni ile göğüs küçültme ameliyatına olumlu bakabilmektedir. Oranlar gösteriyor ki beylerin rahatsızlık duyduğu konulardan biri de büyük göğüslü olmak. Bu estetik, göğüs derisi altına uygulanan ve deri altı bölgesinden alınan yağ dokusu ile gerçekleşen bir operasyondur.

Saç nakli; ilerleyen yaşlarda erkeklerin en büyük belası saç dökülmeleridir. Saç dökülmelerinin ileri safhası kelleşmeye giden durumdur. Bunun erkeklerde vermiş olduğu rahatsızlık nedeni ile beyler saç naklini tercih etmektedir. Saç nakli, beyler tarafından en çok tercih edilen estetik operasyonlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Tüm veriler göstermekte ki ülkemizde estetiğe bakış, erkekler tarafından her geçen gün değişmektedir. Son 10 ya da 15 yıl öncesine kadar çok nadir erkeğin estetiğe bakışı olumlu olurken günümüzde bu bakış erkekler tarafından artık daha ılımlıdır. Erkekler genellikle saç nakli operasyonlarını, göğüs küçültme operasyonlarını, göz kapağı operasyonlarını, burun estetiği operasyonlarını ve yağ aldırma operasyonlarını saydığımız nedenler ile tercih etmektedirler.

Site İstatistikleri :      Toplam Firma : 4481     Toplam Ürün : 2323     Toplam Hastane ve Tıp Merkezi : 315     Toplam CV : 157     Toplam İlan : 1
 
MEDICAL REHBERİ

Medikal Firmaları ve Medikal Ürünler

copyright © medicalrehberi.com