Medikal Firmaları
Loading
  • Firma Üye Girişi  alt menü ikon
  • |
  • Personel Üye Girişi  alt menü ikon
AnasayfaGenel SağlıkGüneş Işınlarının Vücuda Etkisi
Güneş Işınlarının Vücuda Etkisi Güneş Işınlarının Vücuda Etkisi

Cilt kanseri, kanser türleri arasında en çok görülenidir. Güneş ışınlarına fazla maruz kalmak ve güneş yanıkları cilt kanserinin başlıca nedenlerindendir. Cilt kanserinin ölümcül durumlara ulaşmasına yol açan melanomanın vücutta birikmesine yol açmaktadır. Bu nedenle kişilerin tehlike karşısında kendilerini korumaları gibi güneş altında da kendilerine dikkat etmesi gerekmektedir.

İnsanların büyük çoğunluğu güneşin deri üzerindeki olumsuz etkileri hakkında bilgi sahibi olsa da buna karşın yine de önlem almazlar. Hâlbuki korunmak sadece güneş yanığının oluşmasının önüne geçmekle gerçekleşmemektedir. Erken yaşlanma ve cilt kanserine yakalanma riskinin de önüne geçmek için güneş ışınlarına karşı gereken tüm önlemler alınmalıdır. Özellikle genç yaşlarda bunlara dikkat edilmesi daha sağlıklı bir yaşamın kapılarını açar ve yaşlanmanın daha geç ortaya çıkmasını sağlamış olur.

56d701a147d4agunes_isinlarinin_vucuda_etkisi_icerik

Güneş altında vakit geçirileceği zaman günde sadece bir kez güneş koruyucu yağ ve kremlerin kullanılması yeterli değildir. Her iki saatte bir krem ve yağların sürülmesi tekrarlanmalıdır. Mümkün olmadığı durumlarda da yarım saatten daha fazla güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır. Kişilerin güneşe çıkmadan yirmi dakika önce koruyucu kremi sürmesi gerekir. Yüz, kulak, el ve kollara özellikle dikkat ederek sürülmeli ve her iki saatte bir yinelenmelidir.

Suya girileceği için kullanılıyorsa da her havuz ya da denizden çıktıktan sonra derhal yeniden sürülmelidir. Güneş yanıklarının oluşmasının önüne geçmek için bunlara dikkat edilmesi gerekir. Çünkü güneş yanıklarının cilt kanseri riskini üçe katladığı uzmanlar tarafından bilinen bir gerçektir.

Cildin güneşte su kaybetmesi nedeniyle de bolca su tüketmeye özen gösterilmelidir. Saatlerce dış ortamda bulunulacağı durumlarda da mümkün oldukça gölge yerlerde durmak güneşin etkilerinin seviyesini azaltacaktır. Çocuklardan yetişkinlere kadar herkesin bunlara ayak uydurması sağlık açısından önemlidir.

Site İstatistikleri :      Toplam Firma : 4481     Toplam Ürün : 2323     Toplam Hastane ve Tıp Merkezi : 315     Toplam CV : 157     Toplam İlan : 1
 
MEDICAL REHBERİ

Medikal Firmaları ve Medikal Ürünler

copyright © medicalrehberi.com