Medikal Firmaları
Loading
 • Firma Üye Girişi  alt menü ikon
 • |
 • Personel Üye Girişi  alt menü ikon
AnasayfaKişisel BakımGüneş Lekelerinden Kurtulmanın Yolları
Güneş Lekelerinden Kurtulmanın Yolları Güneş Lekelerinden Kurtulmanın Yolları

Yaz aylarında bronzlaşmak için güneşe maruz kaldıktan sonra, oluşan bronzluk hepimizin hoşuna gitse de, bazı bedenler de, ciddi lekelere yol açmaktadır. Güneşten dolayı cildimiz de, oluşan koyu lekeler, güneşin UV ultra viyole ışınlarına uzun süreli maruz kalmaktan oluşmaktadır.

Güneş lekeleri, her yaşta, görülebilmektedir. Güneş lekeleri, beyaz tenli kişiler de, daha fazla görülmektedir. Güneş lekeleri, sizi çok rahatsız ediyor ve endişeye düşürüyorsa, mutlaka bir cilt doktoruna göstermelisiniz. Güneş lekelerinden kurtulmanın yolları da, her daim mevcuttur. Güneş lekelerinden kurtulmak için bir çok doğal yöntem bulunmaktadır. En çok kullanılan bitkileri kısaca sıralarsak;

 • Limon,
 • Aloe vera,
 • Yeşil çay,
 • Ayran,
 • Kırmızı soğan,

En çok başvurulan yöntemler arasındadır. Güneş lekelerinden kurtulmanın yolları arasında bulunan doğal yöntemlere kişiler daha fazla rağbet göstermektedirler.

Limon

Limonu günde 10 ya da 15 dakika kadar güneş lekelerinin üzerine koyarak bekletmelisiniz. Limon lekelerin rengini açma da, oldukça işe yarayan bir yöntemdir. Limon suyu da, kullanabilirsiniz. Limon C vitamini yönünden oldukça zengindir. C vitamini lekelerin renginin açılmasında ciddi derece de, tesirlidir. Limonun suyunu elma sirkesiyle karıştırarak ta, kullanabilirsiniz. Cildi fazla hassas kişiler, yarım saat bu karışımı ciltlerinde, tuttuktan sonra yıkamalıdırlar.

Aloe Vera

Aloe vera jelini lekeli bölgeye günde 2 kez uygulayabilirsiniz. Aloe vera’ nın, cilde olan faydaları saymakla bitmemektedir. Aloe vera nın, ciltteki sorunlar da, yüksek derece de, faydalı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Aloe vera kullanılan bölgeler de, lekeler haricinde, kırışıklıkların da, azaldığı görülmektedir. Güneş lekelerinden kurtulmanın yollarından biri de, aloe vera ile bitkisel tedavidir.

Yeşil Çay

Yeşil çayı güzelce demleyin, oda ısısındayken, lekeli bölgeye sürün ve bekletin. Günde 2 kez bunu lekelerinize uygulayabilirsiniz. Yeşil çay içindeki, antioksidan lekeleri kısa zaman da, iyileştirecektir. Güneş lekelerinden kurtulmanın yolları arasında, bulunan yeşil çay da, kullananları oldukça memnun etmektedir.

Ayran

Ayran güneş lekelerinden kurtulmanın yolları arasında yüz için ideal bir yöntemdir. Ayranı lekeli bölgeye sürün, yarım saat kadar beklettikten sonra, yüzünüzü yıkayın. Ayran güneş lekelerinden kurtulma da, oldukça etkili yöntemler arasında gelmektedir. Kısa zaman da, sizi lekelerden kurtaracaktır.

Kırmızı Soğan

Kırmızı soğandan, bir dilim kesin ve lekelerinizin üzerine koyun ve bir müddet bekletin. Soğan içerisinde bulunan asit, leke yok etme de, fazlasıyla etkilidir.

Limon ve Bal Formülü

 • Yarım limon suyu,
 • 1 yemek kaşığı bal,

Limon ve balı karıştırdıktan sonra, lekelerinizin üzerine güzelce yedirin ve daha sonra tüm yüzünüze sürün. 15 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın. Bu maskeyi hafta da, 3 kez lekeleriniz için uygulayın, kısa zaman da, faydasını göreceksiniz.

570777036771dgunes_lekelerinden_kurtulmanin_yollari_icerik

Tarçın Maskesi

 • Yarım çay kaşığı tarçın,
 • Yarım çay kaşığı toz muskat,
 • 1 çay kaşığı bal,
 • 2 çay kaşığı limon,

Bu malzemeleri birbiriyle karıştırıp, yüzünüze güzelce sürün ve 30 dakika bekletin. Yanma hissi olursa süreyi kısa tutun ve yüzünüzü yıkayın. Muskat’ ı, rahatlıkla her aktardan, temin edebilirsiniz.

Güneş lekelerinden kurtulabilmek için, meyve özlerinden olan, peelingleri kullanmanız da, fayda vardır. Peeling sayesinde, ölü hücreler ciltten atıldığı için lekelere de, faydası dokunmaktadır. Diğer saydığımız bitkisel yöntemlerle beraber uygulandığında, daha hızlı şekilde fayda sağlamaktadır. Yaptığınız her cilt bakımının mutlaka faydasını görürsünüz.

Bu yöntemleri uygularken, güneşe çıkarken, şapka ve gözlük kullanmaya ve koruyucu faktörlü güneş kremi kullanmaya özen göstermelisiniz. Güneşin dik geldiği saatler de, kendinizi korumanız her zaman en dikkat gereken husus olmalıdır.

Site İstatistikleri :      Toplam Firma : 4481     Toplam Ürün : 2323     Toplam Hastane ve Tıp Merkezi : 315     Toplam CV : 157     Toplam İlan : 1
 
MEDICAL REHBERİ

Medikal Firmaları ve Medikal Ürünler

copyright © medicalrehberi.com