Medikal Firmaları
Loading
  • Firma Üye Girişi  alt menü ikon
  • |
  • Personel Üye Girişi  alt menü ikon
AnasayfaGenel SağlıkProbiyotiklerin Bağışıklık Güçlendirmedeki Etkileri
Probiyotiklerin Bağışıklık Güçlendirmedeki Etkileri Probiyotiklerin Bağışıklık Güçlendirmedeki Etkileri

Kış mevsimlerin gelmesi ile birlikte birçok solunum yolu enfeksiyonların kişilerde görülme sıklığı da artmaktadır. Havanın soğuk olması nedeniyle açık alanlardan ziyade kapalı alanlarda bulunulmakta ve hastalığa karşı açık hale gelinmektedir. Bu hastalıkların önlenmesi üzerinde probiyotiklerin önemi uzmanlar tarafından sıklıkla bahsedilmektedir. Özellikle sık sık antibiyotik kullanan kişilerin bağırsak ortamını düzenlemesine yardımcı olan probiyotik desteğe önem verilmesinin altı çizilmektedir.

Başta kış mevsimi olmak üzere mevsim değişikliklerinde insanların adaptasyon sürecinin olumsuz etkilerinin önüne geçmek için bağışıklık sistemini güçlendirerek bulaşıcı hastalıkların önüne geçmekte probiyotiklerin oldukça olumlu etkileri olduğu görülmüştür. Özellikle bu geçiş döneminden en çok etkilenen bebek, çocuk, yaşlı ve kronik rahatsızlığa sahip olanların daha çok dikkat etmesi gerekmektedir. Hijyen kurallarına beslenmeye özen göstermek en başta gelir. Bu gruptaki kimselerin yemek öncesi ve sonrası ellerini yıkamaları, meyve ve sebze ağırlıklı beslenmeleri, hava koşullarına göre giyinmeleri bulaşıcı hastalıklardan korunmalarını kolaylaştıracaktır.

56dfebdf8adc2probiyotiklerin_bagisiklik_guclendirmedeki_etkileri_icerik

Kış döneminde hastalığı önlemek için ilk olarak yapılması gereken elbette bağışıklık sistemini güçlendirmektir. Bu konuda adı sıklıkla kullanılan probiyotikler bakımından zengin besinlerin tüketilmesi aynı zamanda iyi bir beyin gelişimini de beraberinde getirir. Yararlı bakterilerin bulunduğu yoğurt, süt, peynir gibi besinler en önemli beslenme destek ürünleridir. Vücudun dengesini yitirdiği durumlarda, vitaminlere kıyasla daha çok etkili olan bu ürünler sindirim sistemini de düzene sokarak kabızlık, gaz gibi sorunların da önüne geçilmesini sağlamaktadır. Bağırsağın sağlığın temel noktası olarak kabul edilir antibiyotik kullanımı ise bu bölgedeki yararlı bakterileri de etkiler. Bu nedenle herhangi bir hastalık ortaya çıkmadan antibiyotik kullanmak zorunda kalmadan probiyotik bakımından zengin besinlerin tüketimi oldukça yararlı sonuçlar doğuracaktır. Özellikle enfeksiyonlara kapı olan kış mevsiminde buna daha da dikkat edilmelidir.

Site İstatistikleri :      Toplam Firma : 4481     Toplam Ürün : 2323     Toplam Hastane ve Tıp Merkezi : 315     Toplam CV : 157     Toplam İlan : 1
 
MEDICAL REHBERİ

Medikal Firmaları ve Medikal Ürünler

copyright © medicalrehberi.com