Medikal Firmaları
Loading
  • Firma Üye Girişi  alt menü ikon
  • |
  • Personel Üye Girişi  alt menü ikon
AnasayfaSpor ve Sağlıklı YaşamSağlığınız İçin Aşırı Yemekten Kaçının
Sağlığınız İçin Aşırı Yemekten Kaçının Sağlığınız İçin Aşırı Yemekten Kaçının

Aşırı yemeye karşı önleminizi almamanız halinde siz de bir obez ya da gizli obez adayı olabilirsiniz. Obezite hepimizin bildiği bir kavramdır fakat gizli obezite çok az kişinin bilincinde olduğu bir hastalıktır. Siz de kontrolsüz ve dengesiz beslenme alışkanlığına devam eder ve aşırı yemeye karşı önleminizi almazsanız bu tip rahatsızlıklarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Aşırı Zayıflık Sorun Yaratabilir!

Çok yediğiniz halde zayıf kalmanız sizin sağlıklı bir birey olduğunuzu hiçbir zaman göstermez. Aşırı yağlı, şekerli ya da hamurlu gıdalar tüketiyorsanız, dengesiz besleniyorsanız, öğün atlıyor ve fast food ağırlıklı besleniyorsanız ilerleyen yaşlarınızda ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Çünkü siz bilmeden iç organlarınızda yağlanma, damar tıkanıklıkları olabilir. Üstelik kalbinizin ya da karaciğerinizin yağlanması kalp damar hastalıkları başta olmak üzere, kolesterol yükselmesi, yüksek tansiyon, ani kalp krizleri ve daha pek çok ciddi hastalığı beraberinde getirerek sizi ölümle sonuçlanacak durumlarla karşı karşıya getirebilir.

En iyi ihtimalle aşırı şeker, yağ ya da hamur tüketmek şişmanlığa yol açar ki bu hiç de hafife alınacak bir durum değildir. Bu arada aşırı şeker tüketmenin başta pankreas kanseri olmak üzere pek çok kanser türünü tetiklediğini de hemen belirtmiş olalım. Bunun için mümkün olduğu kadar dışarıdan şeker tüketmemeli meyve ve bazı sebzelerden şeker ihtiyacını karşılamalı. Sağlıklı bir yaşam için üç beyazdan uzak durmalı ve mutlaka spor yapmalısınız. Erken kalkıp vücudun ritmini bozmamak da sağlıklı olmanın altın kuralı ve öğün atlamamakta da büyük yarar var. Mümkünse günde 6 ya da 7 öğün yemeli, az yemeli. Yani sofradan tıka basa doyarak kalkmamalı. Günde yarım saatte yürümeli.

56dc030c77f96sagliginiz_icin_asiri_yemekten_kacinin_icerik

Spor Alışkanlığınız Olmalı

Beslenmeye dikkatli davranmanın yanında sadece beslenmek sağlıklı bir yaşam için yeterli değildir. Vücudun ihtiyaç duyduğu günlük hareketlerin yapılması ki spor, bu açıdan oldukça önemlidir. Spor ve beslenme ile birlikte kişiler ideal bir yaşam ritmine ayak uydurabilir. Aynı zamanda kişilerin sağlıklı bir şekilde yaşamaya başlaması sadece bedensel sağlık için değil, ruh sağlığı için de çok önemlidir. Kişiler için mutluluk kaynağı yaratacak bu durum sayesinde, spor ve beslenmek yaşama şeklinizi de değiştirecek. Kaliteli bir yaşam ile sağlıklı ve mutlu bir birey olmak, herkesin hayalidir. Fakat bu noktada yapılacak spor ve beslenme olmasına karşın, kişilerin iradesiz olması ya da bu konuda yeteri kadar kararlı olmaması, amaca ulaşmasını önleyebilmektedir.

Site İstatistikleri :      Toplam Firma : 4481     Toplam Ürün : 2323     Toplam Hastane ve Tıp Merkezi : 315     Toplam CV : 157     Toplam İlan : 1
 
MEDICAL REHBERİ

Medikal Firmaları ve Medikal Ürünler

copyright © medicalrehberi.com