Medikal Firmaları
Loading
  • Firma Üye Girişi  alt menü ikon
  • |
  • Personel Üye Girişi  alt menü ikon
AnasayfaSpor ve Sağlıklı YaşamSağlıklı Bir Yaşam İçin Öneriler
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Öneriler Sağlıklı Bir Yaşam İçin Öneriler

Zayıflamak için ne yapmalıyım diye düşünenlere faydalı olabileceğini düşüneceğimiz birkaç tüyo verelim. Şişmanlık ya da obezite bir görüntü probleminden de öte aslında ciddi bir sağlık sorunudur. Bir an önce zayıflamak için ne yapmalıyım diye düşünmek yerine eyleme geçmeniz gerekiyor. İlk iş olarak beslenme alışkanlığınızı değiştirmekle işe başlamalısınız. Çünkü şişmanlığınızın asıl nedeni çok yemeniz değil, bilinçsiz ve yanlış beslenmenizdir aslında.

İki öğün ya da üç öğün, üstelik büyük porsiyonlarda yemek yediğiniz sürece zayıflamanız söz konusu değil. Günde üç öğün yemek söylemi çoktan gerçekliğini ve doğruluğunu yitirdi. Doktorların da sürekli olarak söylediği gibi sık ve az yemek zayıflamanın ilk adımıdır. Günde altı hatta mümkünse yedi öğün fakat küçük porsiyonlarla yemeniz ve mümkünse sofradan tıka basa kalkmamanız gerekiyor. Ve besinleri birbirinden ayırmanın da zayıflamada önemi çok büyük ve örnek vermek gerekirse proteinle birlikte, karbonhidrat içeren gıdalar tüketirseniz bu direk yağ depolayacağınız anlamına geliyor. Çünkü protein ve karbonhidratın bir araya gelmesiyle direk yağ açığa çıkıyor.

Beslenmenizi Düzenleyin!

Eğer tavuk yiyecekseniz yanında makarna ya da pilav yememeniz gerekiyor. Tavukla birlikte salata yemeniz ya da öncesinde bir kâse çorba içmeniz doğru olur. Tabii tavuğun ızgara olması gerekiyor. Beyaz ekmek yerine öğünlerinizde kepek ekmek ya da esmer ekmek tüketmeniz gerekiyor. Ve olmazsa olmaz spor, spor ve doğru beslenme ile çok kısa sürede çok başarılı sonuçlar alacaksınız.

56dc26281e9f8saglikli_bir_yasam_icin_oneriler_icerik

Peki Spor?

Aletli spor ya da imkanlar dahilinde yürüyerek ya da koşarak da spor yapmanız mümkün. Her gün yarım saat yürümek özellikle karın ve kalça bölgesindeki yağları yakmada oldukça etkili. Günde sekiz ile on bardak su içmek de yağın idrar yoluyla atılmasını sağlayacaktır. Spor konusunda kişilerin ağır idmanlar yapmasına gerek yoktur. Düzenli bir şekilde günlük hareket ihtiyacının karşılanması yeterlidir. Bunun için belirli tempoda yapılacak yürüyüşler bile yeterlidir. Üstelik yürüyüş sırasında kendiyle baş başa kalacak bireyler, mutluluk hormonlarının artmasını ve birey olarak daha iyi bir yaşam standartlarına kavuşma şansı yakalar.

Sporda kişilerin yapabileceği en masum hareket, yürüyüştür. Bir spor parkında ya da parkurda yapacağınız yürüyüş sizin için çok iyi gelecektir. Özellikle doğa ile iç içe yaşayan kişilerin temiz oksijen ve doğa eşliğinde yürümesi kısa süre içerisinde bir tutku haline gelecektir. Bu bakımdan spor ve beslenmede belirtildiği gibi alışkanlıkların kazanılması kişilerin sağlıklı yaşama ilk adımı atmasını sağlayacaktır.

Site İstatistikleri :      Toplam Firma : 4481     Toplam Ürün : 2323     Toplam Hastane ve Tıp Merkezi : 315     Toplam CV : 157     Toplam İlan : 1
 
MEDICAL REHBERİ

Medikal Firmaları ve Medikal Ürünler

copyright © medicalrehberi.com