Medikal Firmaları
Loading
  • Firma Üye Girişi  alt menü ikon
  • |
  • Personel Üye Girişi  alt menü ikon
AnasayfaCilt BakımıTahriş Olan Cilde Bakım
Tahriş Olan Cilde Bakım Tahriş Olan Cilde Bakım

Çil vücudun koruyan ve hisseden örtüsüdür. Yaşlanma etkilerinin de bu nedenle görüldüğü yer cildimizdir. Yıllar içinde mevsimler arası sıcaklık değişimlerine, arındırıcı malzemelere ( sabun, duş jeli, şampuan, deterjanlar), farklı formüllerdeki kozmetik ürünlerine maruz kalan cilt, zamanla yıpranmaya başlar. Bu yıpranma özellikle ellerde ve yüzde, göz ve dudak çevresinde kendini gösterir. Tüm cildin, yıpranmaya başlamadan, yıllar içinde özel olarak bakılması önemlidir. Öncelikle hava değişimlerinde cildi korumak gerekmektedir. Soğuk havanın deriyle direkt temasını engelleyici önlemleri almak cildin kış aylarında yıpranmasını engeller. Soğuğa çıkarken eldiven kullanılmalı ve uygun nemlendiriciler, eller ve yüz bölgesine sürülmelidir. Yaz aylarında yüksek koruyuculu nemlendiriciler tercih edilmelidir. Güneşin zararlı etkileri bugün herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Güneşin zararları sadece kötü görünmekle kalmayıp, ölümcül hastalıklara yakalanma riski de taşımaktadır. Güneşin dik geldiği saatlerde güneşten uzak olunmalıdır. Doğru kozmetik ürünlerinin seçilmesi, cildin yıpranmasını engellemektedir. Bakım kremleri ve makyaj malzemeleri kaliteli ve cilt tipine uygun seçildiğinde, cilde zararları olmaz. Kozmetik ürün tercihinde organik malzemelerden yapılmış olanların tercih edilmesi de önemlidir.  

Cildi Tahriş Diğer Sebepler

  • Böcek sokmaları; ciltte alerjik reaksiyonlar yapabilir ve deri döküntülerine neden olabilir.
  • Yanlış giyinmek; vücudu sıkan lastikler, kemerler ve daha zayıf görünmek kaygısıyla giyilen küçük
  • Takı eşyalarına karşı gelişen tahrişler; alerjik reaksiyonlar nedeniyle cildin kızarmasıyla olmaktadır. Alerjik bünyeler takılarını kullanmadan önce, tırnak cilasına bandırıp, bu problemden kurtulabilirler.
  • Kepek; cildin saç derisinde, dirsek uçlarında ya da diz kapaklarında yaşanan bir problemdir.

Tahriş olan cilde bakım yapılması, tahrişi tedavi edecektir. Bunun için üretilmiş hazır maskeler ve kremler piyasada bulunmaktadır. Tahriş olan cilde bakım yapmak için daha çok gece saatleri seçilmelidir.

Tahriş Olan Cilde Bakım Önerileri

Egzama problemi olanlar zeytinyağı özlü sabun ve şampuanları tercih etmelidir

Tahriş olan cilde domates kürü iyi gelir. Haftada 3 kez cilde domates rendesi yapıp sürmek ve 30 dakika beklemek, pratik bir uygulamadır.

Sabah ve akşamları, problemli bölgenin maden suyu ile yıkanması, yatıştırıcı etki sağlamaktadır.

Nem cilt için önemlidir. Özellikle kış aylarında kalorifer kullanılan evlerde nemsizlik problemi yaşanmaktadır. Ortama nem veren cihazlardan edinmek bu durumda iyi bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Erkekler tranştan sonra ciltlerine gülsuyu ve üzüm çekirdeği yağı ile hazırlanacak bir karışım sürerek, ciltlerinde oluşan tahrişin önüne geçebilirler. 1 çay bardağı gül suyuna, 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı koymak suretiyle hazırlanacak olan bu karışımı bir şişeye koyup, banyonuzda bulundurabilirsiniz.

5704ef57980a6tahris_olan_cilde_bakim_icerik

Tahriş olan cilde evde bakım önerilerinden biri de muz kabuğudur. 1 adet muz kabuğu blenderden geçirilir ve 1 fincan yoğurt ile karıştırılır. Karışım tahriş olan bölgeye sürülür. Bekleme süresi 15 dakikadır. Sonrasında ılık su ile yıkanır.

1 tane armut, 2 tatlı kaşığı nane, 5 tane siyah zeytin ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı mutfak robotunda kesici bıçakla öğütülür. Burada armudun kabukları ve çekirdekleri çıkarılmamalıdır. Hazırlanan karışım sorunlu bölgede 30 dakika bekletilir. Sonrasında ılık suyla durulanır.

Tahriş olan cilde bakım tavsiyeleri oldukça çoktur. Burada uygulanan bölge de önemlidir. Göz çevresi tahrişinde, süt daha uygun bir malzemedir. Bacakta oluşan bir tahriş için malzeme seçimi daha rahat olmaktadır. Göz çevresi hassas bir yapıda olduğundan, her malzeme kullanılamamaktadır. Tahriş olan cilde bakım yapan klinikler de bulunmaktadır. Tahriş olan cilde bakım yapılırken hijyenik şartların yerinde olması da önemlidir.

Site İstatistikleri :      Toplam Firma : 4481     Toplam Ürün : 2323     Toplam Hastane ve Tıp Merkezi : 315     Toplam CV : 157     Toplam İlan : 1
 
MEDICAL REHBERİ

Medikal Firmaları ve Medikal Ürünler

copyright © medicalrehberi.com