Medikal Firmaları
Loading
 • Firma Üye Girişi  alt menü ikon
 • |
 • Personel Üye Girişi  alt menü ikon
AnasayfaCilt BakımıYüzde Renk Eşitliği İçin Kürler
Yüzde Renk Eşitliği İçin Kürler Yüzde Renk Eşitliği İçin Kürler

İlerleyen yaşla birlikte, ciltte renk eşitsizliği oluşmaktadır. Tıbbi adı Hiperpigmentasyon olan cilt rengi dengesizliği, cildin tonlarında gözle görünen gölgelenmelerin oluşması ve koyu renkteki cilt lekeleriyle teşhis edilir. Bu problem yüz, dekolte bölgesi, eller, kol ve bacaklarda izlenmektedir. Yüzde renk eşitliği için kürler uygulamak doğru bir adımdır. Bu kürler ciltteki renk eşitsizliklerine fayda ederken, cildin sıkılaşmasını da sağlamış olmaktadır.

Ciltte Renk Eşitsizliği Sebepleri

 • Hormon değişimleri
 • Gebelik
 • Çeşitli sağlık sorunları
 • Yoğun güneş ışığı altında kalmak
 • Her türlü yanık
 • Duygusal travmalar
 • Stres
 • Depresyon

Burada adı geçen sebeplerden, yanıklar haricindeki tüm maddelerde, vücutta melanin salgılanması, en üst düzeye çıkar. Ve melanin salgısı da ciltte renk eşitsizlikleri yaratır.

Cilt Eşitsizliklerine İyi Gelen Kürler

Limon Kürü

1 adet limonun suyu cilde pamuk yardımıyla yedirilir. Bu işlem 30 dakika sürmelidir. Hafif bastırıp bırakarak uygulanması gereken bu kür haftada 4 defa uygulanmalıdır. Limonun içinde sitrik asit bulunmaktadır. Bu da limonu cilt lekeleri ve cilt rengi dengesizliklerinde faydalı kılmaktadır.

Patates kürü

1 adet patates soyulur ve yuvarlak olarak dilimlenir. Her dilimin üzerine 1 çay kaşığı limon suyu dökülür ve ciltte dolaştırılır. Patates dilimini bir pamuk gibi kullanmak gerekmektedir. Bu işlem 15 dakika sürmelidir. Her gün en az 4 kez uygulanması gereken bu kür 1 aylıktır.

1 adet patates rendelenir ve içine, 1 çay bardağı limon, 1 yemek kaşığı aspir yağı ilave edilir. Bu malzemeler bir kabın içinde şiddetli sıkarak 15 dakika yoğrulup süzülür. Çıkan sıvı cilde bir pamuk yardımıyla sürülür ve cilt yıkanmaz. Her gün yatarken uygulanması gereken bu kür 2 ay boyunca uygulanmalıdır.

Sirke kürü

1 çay bardağı sirke içine, 1 adet patates rendelenir, 1 tatlı kaşığı karbonat, 1 yemek kaşığı buğday yağı, 1 yemek kaşığı nar çekirdeği yağı eklenir ve 1 saat dinlendirilir. Daha sonra bu karışım bir kaba süzülür. Çıkan sıvı bir adet çileğin yardımıyla yüze yedirilir. Bu işlem 30 dakika sürmelidir. Uygulama sonrası cilt maden suyu ile bir pamuk yardımıyla silinir, yıkanmaz. Sabah ve akşam uygulanması uygundur. Bu kür 1 aylık bir kürdür. 15 gün ara verip tekrar uygulanabilir.

Greyfurt kürü

1 adet greyfurdun suyu sıkılır ve bir cam kâseye konur üzerine, 1 tatlı kaşığı yosun yağı, 1 tatlı kaşığı sirke, 1 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı aspir ilave edilip karıştırılır. Bu karışım bir kaba süzülür ve elde edilen sıvı ile cilt bir pamuk yardımıyla silinir. Bu işlem 30 dakika sürmelidir. 1 Aylık bu kür her gün ve sadece akşamları uygulanmalıdır. Cilt Ilık su ile durulanıp gül suyu ile silinmelidir.

5704f279a1be5yuzde_renk_esitligi_icin_kurler_icerik

Yüzde renk eşitliği için kürlere alternatif yöntemler de bulunmaktadır. Bunlardan birisi yogadır. Özellikle yüz yogası, yüzde renk eşitliği için kürler uygularken, cildin toparlamasına da destek verecektir. Yüzde renk eşitliği için kürler sürekli tekrarlandığı zaman daha hızlı sonuç almak mümkündür. Her konuda olduğu gibi burada da istikrar başarı için önemlidir. Yüzde renk eşitliği için kürler her zaman taze yapılmalı ve o an uygulanmalıdır. Yanlış koşullarda bekleyecek karışımlar bozulabilir ve ciltte istenmeyen etkilere neden olabilir. Bu karışımların cilde iyi gelip gelmediğini, alerjik bir reaksiyona neden olup olmadığını test etmek de önemlidir. Burada bulunan tariflerin, yüzün önce küçük bir bölümünde denenmesi önerilmektedir.

Site İstatistikleri :      Toplam Firma : 4481     Toplam Ürün : 2323     Toplam Hastane ve Tıp Merkezi : 315     Toplam CV : 157     Toplam İlan : 1
 
MEDICAL REHBERİ

Medikal Firmaları ve Medikal Ürünler

copyright © medicalrehberi.com