Medikal Firmaları
Loading
  • Firma Üye Girişi  alt menü ikon
  • |
  • Personel Üye Girişi  alt menü ikon
AnasayfaKişisel BakımCilt İçin Kaplıcaların Önemi
Cilt İçin Kaplıcaların Önemi Cilt İçin Kaplıcaların Önemi

Kaplıcalar her derde deva yerlerdir. Hem sağlık hem de cilt için oldukça tercih edilen bu kaplıcaları her yaştan insan tercih edebilir. Cilt için kaplıcaların önemini verdiğimiz yazımızda ne gibi faydaları olduğunu bulabilirsiniz. Hiçbir rahatsızlığı olmayan insanlar bu kaplıca sularına diledikleri gibi girebilirler. Fakat eğer bir hastalığınız varsa doktorunuza danışmakta fayda olacaktır.

Kaplıcaların Çeşitleri

Cilt için kaplıcanın önemi oldukça fazladır. Fakat tek bir çeşit kaplıca bulunmaz ve her çeşidinin farklı bir önemi vardır. 3 çeşit kaplıca suyu bulunur. Bunlardan biri çok sıcak kaplıca suları, ikincisi sıcak sular ve üçüncüsü soğuk kaplıca sularıdır. Bunları ihtiyacınız olana göre seçebilirsiniz. Biz genellikle sıcak ve çok sıcak sulardan bahsetmekteyiz. Ülkemizde bir çok şehirde kaplıca bulunur. Hepsinin sıcaklığının yanı sıra sularının içerikleri de farklılık gösterebilir. Gidiş amacınıza göre suyu ve kaplıcayı seçebilirsiniz.

Kaplıca Suyuyla Gelen Cilt Sağlığı ve Güzelliği

Cilt için kaplıcanın önemi oldukça fazladır. Bu şifalı sular cildinizi güzelleştirir ve cilt hastalıklarına iyi gelir. Bu kaplıca suları oldukça zengin mineraller, sodyum ve klorürler içeren sulardır. Bu mineraller içeren sular için yurt dışından bile ülkemize her yıl binlerce misafir geliyor.

En büyük cilt problemi olan egzamalar için kaplıca suları oldukça faydalıdır. Derinizde bulunan kaşıntıyı azaltır ve kızarıklığı giderir. İltihapları azaltmada da bu suların etkisi bulunmaktadır.

Kaplıca suları ciltte bulunan toksinleri atar ve cildi arındırır. Bu sayede cilt temizlenir, arınır ve gençleşir. Cildin dış etkenlerden ve çevresel etkenlerden kaptığı pisliği ve yorgunluğu alır. Tazelenmiş bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Cildin en çok ihtiyacı olan şey nemdir. Nemden uzak kalan cilt kurur ve tahriş olur. İçerisinde mineral bulunan bu kaplıca suları cildinizin nemlenmesine ve eski esnekliğini kazanmasına yardımcı olur.

Cildin altında bulunan pislikleri ve ölü derileri temizleyen kaplıca suları özellikle sivilce ve siyah noktalar için oldukça önemlidir. Bu sular sizleri bu cilt problemlerinden arındırır ve taptaze bir yüze sahip olmanızı sağlar.

Buhar banyosu cilt için oldukça önemlidir. 37 derece ve 41 derece aralığında olan bu sular cilde ihtiyacı olan buharı da sağlar. Buhar banyosu yaparak cildinizi arındırır ve terlersiniz. Bu terleme de cildinizi temizleyecek ve toksin arttıracaktır. Bir nevi detoks etkisi yaratacaktır.

Kimler Kaplıca Hizmetinden Yararlanmalıdır?

Cilt için kaplıcanın önemini sizlere sunduk. Fakat bu hizmetlerini alırken dikkat edilmesi gereken şeyler bulunmaktadır.

Hamile bayanlar için çok sıcak kaplıca suları zararlı olabilir. Buradaki sular çok sıcaktır ve fenalık yaratabilir. Hatta düşük gibi tehlikeler de gözlemlenmiştir. Bu sebepten dolayı dikkatli olmalı ve doktorunuza danışmalısınız.

Aynı şekilde tansiyon rahatsızlık, solunum rahatsızlığı ve kronik rahatsızlığı olan bireyler de öncelikle doktorlarına danışmalıdır.

Herhangi bir rahatsızlığı olmayan bireyler için kaplıca suları oldukça faydalıdır. Özellikle gençlerin akne ve siyah nokta gibi problemleri ve cilt güzelliği ihtiyacı varsa bu suları tercih edebilir.

Çok küçük bebekleri de çok sıcak kaplıcaları götürtürken doktorunuzdan fikir almalısınız.

5709fea567fb6cilt_icin_kaplicalarin_onemi_icerik

Türkiye'de Nerelerde Kaplıca Bulunur?

Cilt için kaplıcanın önemini anlattık. Peki hangi şehirlerde kaplıcalar bulunmaktadır?

  • İzmir
  • Denizli
  • Afyon
  • Kütahya
  • Bursa
  • Ankara
  • Yalova

Aydın ve Balıkesir gibi şehirlerde bu şifalı kaplıcaları bulabilirsiniz. Detaylı bilgi için buralarda bulunan kaplıca otellerini araştırabilirsiniz. Buradaki her bir otelin ya da kaplıcanın suyu farklılık gösterebilmektedir. Ne için kullanacağınıza karar vermeli ve ona göre seçim yapmalısınız.

Site İstatistikleri :      Toplam Firma : 4481     Toplam Ürün : 2323     Toplam Hastane ve Tıp Merkezi : 315     Toplam CV : 157     Toplam İlan : 1
 
MEDICAL REHBERİ

Medikal Firmaları ve Medikal Ürünler

copyright © medicalrehberi.com