Medikal Firmaları
Loading
  • Firma Üye Girişi  alt menü ikon
  • |
  • Personel Üye Girişi  alt menü ikon
AnasayfaGüzellik ve EstetikSaç Bakımında Kullanılan Bitkisel Yağlar Nelerdir?
Saç Bakımında Kullanılan Bitkisel Yağlar Nelerdir? Saç Bakımında Kullanılan Bitkisel Yağlar Nelerdir?

Güneş, deniz, hava, su, şampuanlar, boyalar, saç bakım ürünleri saçımızın doğal yağ dengesini bozan bir sürü faktör. Ve bunun yanında saç bakımıyla ilgili yüzlerce kimyasal kozmetik ürünü… Fönden önce, boyadan önce, boyadan sonra kullanabileceğimiz bir sürü kozmetik saç ürünleri bulunuyor.

Ancak bunlar saçlarımız için kısa süreli çözümler üretirken vücudumuza değdirmek bile istemeyeceğimiz kimyasallar içermekte. Uzun süreli kullanımlarda hem saçımıza hem de sağlığımıza zarar vermekte. Neyse ki saçlarımızın parlak bakımlı ve güzel görünmesi için kullanmamız gereken ürünler sadece kozmetik ürünleri değil.  

Doğanın güzel nimetlerinden yararlanarak hem saç sağlığımızı hem de kendi sağlığımızı koruyabiliriz. Doğanın güzel nimetlerinden faydalanmaya karar verdiyseniz bu liste epey işinize yarayacak.

BİBERİYE YAĞI

Saçınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız biberiye yağı sizin aradığınız çözüm. Saç köklerini besleyip saç derisini canlandırarak saçın daha sağlıklı uzamasını sağlar.

YAPIMI: Yarım çay bardağı badem yağının içerisine 10 damla biberiye yağını ekleyin ve parmak uçlarınızla saç derisine masaj yaparak uygulayın 20 dakika beklettikten sonra şampuan uygulayarak saçlarınızı yıkayın.

ZEYTİNYAĞI

Zeytinyağı içerisindeki yağ asitleri sayesinde saçın onarılmasını ve beslenmesini sağlar. Saç derisini ve saçı yumuşatır. Saçın kırıklarını onarırken saçın daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.

YAPIMI: Saçınızın tamamına yarım çay bardağı zeytinyağı ile masaj yapın ve 50 dakika beklettikten sonra şampuan uygulayarak yıkayın.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı saç tellerini kalınlaştırır ve saçın daha sağlıklı uzamasını sağlar. Saç derisi ve saç masajı için en uygun yağlardan bir tanesidir.

YAPIMI:  Yarım çay bardağı yağı saç derinize masaj yaparak uygulayabilir hatta bu yağı tüm vücudunuza uygulayarak vücudunuzu nemlendirebilirsiniz.

56d5eba144317sac_bakiminda_kullanilan_bitkisel_yaglar_icerik

ARGAN YAĞI

Bu yağı “mucize yağ” olarak adlandırırlar. Hem vücut için hem de saç için antioksidan ve E vitamini zengini bir yağdır.

YAPIMI: Bu yağı banyo öncesinde kullanmak isterseniz bir iki damla argan yağıyla saçınıza masaj yapıp başınızı streç filmle sarıp 1 saat bekletiyorsunuz, daha sonra duruluyorsunuz. Banyodan sonra kullanmak isterseniz havluyla ıslaklığını aldığınız saçınıza bir damla argan yağını canlılık ve parlaklık vermek adına uygulayabilirsiniz.

MENEKŞE YAĞI

Kuruyan saçların yağ dengesini sağlayarak nemlenmesini sağlar. Saç uçlarını besleyerek koparak ve kırılarak dökülmeleri önler.

YAPIMI: Yarım çay bardağı menekşe yağı ile saç derisine masaj yaparak uygulayın, daha sonra şampuanla yıkayıp durulayın.

CEVİZ YAĞI

Cevizin yaprakları da kendide yağıda saça oldukça faydalıdır. Saçın nemlenmesini ve koparak dökülmemesini sağlar.

YAPIMI: Yarım cay bardağı ceviz yağını masaj yaparak uygulayın ve yarım saat kadar süre beklettikten sonra önce ılık sonra soğuk suyla yıkayın.

SARIMSAK YAĞI

Bu yağ saçların ve kaşların beslenmesini sağlar. Zeytinyağı ile karıştırılıp uygulandığında hasar görmüş saçların hızlı bir şekilde onarılması sağlar.

YAPIMI: 5 diş Sarımsağı havanda dövün ya da aktarlardan yağ olarak satın alabilirsiniz. Saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Sarımsağın saç köklerine değmesi ve masaj yapılması gerekiyor kan dolaşımının hızlanması için. Bu işlemi yaptıktan sonra bir saat bekletin. Daha sonra saçınızın uzunluğuna göre zeytinyağını masaj yaparak sürün ve tarak yardımı ile saçlarınızı tarayın. 1-2 saat beklettikten sonra saçlarınızı normal şampuanla yıkayıp temizleyebilirsiniz.  

Site İstatistikleri :      Toplam Firma : 4481     Toplam Ürün : 2323     Toplam Hastane ve Tıp Merkezi : 315     Toplam CV : 157     Toplam İlan : 1
 
MEDICAL REHBERİ

Medikal Firmaları ve Medikal Ürünler

copyright © medicalrehberi.com