Medikal Firmaları
Loading
  • Firma Üye Girişi  alt menü ikon
  • |
  • Personel Üye Girişi  alt menü ikon
AnasayfaCilt BakımıSivilce Lekeleri İçin Maske
Sivilce Lekeleri İçin Maske Sivilce Lekeleri İçin Maske

Sicilceler vücudun her yerinde oluşabilecek bir cilt problemidir. İyi temizlenmemiş ciltlerde sıklıkla görülen bu problem, hormonsal, genetik, strese bağlı, mevsime bağlı, beslenme alışkanlıkları kökenli olabilmektedir. Yağlı ciltler sivilce problemini daha fazla yaşamaktadır. Geç yaşlanması dolayısıyla şanslı bir tiptir yağlı cilt lakin sivilce oluşumu yüzünden sıkıntılı süreçler de yaşatmaktadır. Sivilceler ciddiye alınması gereken iltihaplardır. Cilt altında, yağ kanallarının tıkanıp iltihaplanmasıyla oluşan sivilceleri asla elle patlamamak gerekmektedir. İçeride bulunan iltihaplı sıvının, derinin iç tabakasında yayılması, sivilce oluşumunun artmasını sağlamaktadır. Sivilceyle mücadele, 25 yaşa kadar devam eden, sonrasında yavaşlayan bir süreçtir. Sivilceyle doğru savaş, ciltte kalacak olan lekelerin önlenmesi açısından da çok önemlidir. Doğru tedavi edilmeyen ya da elle müdahale edilen sivilceler, sonrasında ömür boyu problem olacak lekeler haline gelebilmektedirler. Sivilce lekeleri için maskeler uygulamak, sivilce oluşumunu engeller ve tedavi olanağı sağlar. Piyasada hazır satılan maskeler ve kremler de bulunmaktadır. Sivilce lekeleri için maske kullanımında kesin çözüm söz konusudur lakin düzenli uygulanmaları gerekmektedir.

Sivilce Lekelerini Silen Maskeler

  1. Reçete

1 yemek kaşığı badem yağı,1 yemek kaşığı organik bal, 2 yemek kapı sütçüsünden alınmış doğal süt, 1 yemek kaşığı limon suyu karıştırılıp, sivilce lekelerinin üzerine sürülür. 30 dakika beklenir. Ciltte bekleyen maske tüm yüze yayılır ve 10 dakika daha beklenir. Cilt ılık suyla yıkanır ve maden suyu ile bir pamuk yardımıyla silinir. Bu maske haftada 1 defa uygulanmalıdır.

  1. Reçete

3 tane aspirin, 2 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı aspir yağı bir kapta karıştırılır ve lekeli bölgelere bolca sürülür. Akışkan bir yapıya sahip maske, yatış pozisyonunda uygulanmalı ve bir pamuk yardımıyla uygulanmalıdır. Bekleme süresi 1 saattir. Bu maske haftada bir kez uygulanmalıdır.

  1. Reçete

1 yemek kaşığı buğday, 1 yemek kaşığı yulaf unu, 3 yemek kaşığı organik bal, 1 tatlı kaşığı kil karıştırılır ve oluşan maske lekeli bölgelere sürülür, üzerine bir tülbent örtülür. Bu şekilde 45 dakika kaldıktan sonra, ılık suyla durulanır. Maske sonrası cilt gül suyu ile bir pamuk yardımıyla silinir.

  1. Reçete

1 fincan yoğurt, yarım çay bardağı keten tohumu, 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı, 1 yemek kaşığı aspir yağı ve 1 tatlı kaşığı nar çekirdeği yağı mutfak robotunda bıçaklı karıştırıcıyla karıştırılır. Keten tohumunun un haline gelmesi önemlidir. Bu karşım sorunlu bölgelere sürülür ve bir tülbent örtülür. Fön makinesinin alçak devriyle, maskenin uygulandığı bölgede 5 dakika süreli bir ısı oluşturulur. Cildin sıcaklıktan rahatsız olmaması sadece hafif bir ılıklık hissetmesi gerekmektedir. Bu maske ciltte 30 dakika kalır ve sonrasında cilt durulanır. Cilt maden suyu ile bir pamuk yardımıyla silinir. Haftada bir yapılması önerilen bir maskedir.

5704ebfd6f9aesivilce_lekeleri_icin_maske_icerik

Sivilce lekeleri için maske tariflerinde gerekli olan malzemeleri bulmak oldukça kolaydır. Sivilce lekeleri için maske haricinde çözümler de bulunmaktadır. Lazer bunlardan biridir. Lakin sivilce lekeleri için maske ile tedavi yöntemi, hem daha ucuz hem de daha sağlıklıdır. Sivilce lekeleri için maskeler uygulayan güzellik salonları da yine doğal lakin evde hazırlanan maskelere göre daha pahalı bir çözüm olmaktadır. Doğal cilt maskeleriyle her yaşta genç kalmak mümkündür. Maskeler sadece kadınlar için değildir. Erkeklerin de cilt bakımlarına özen göstermeleri, cilt bakım maskelerini ihmal etmemeleri gerekmektedir. Özellikle tıraşla sürekli tahriş olan cildin, bakıma ihtiyacı olmaktadır.

Site İstatistikleri :      Toplam Firma : 4481     Toplam Ürün : 2323     Toplam Hastane ve Tıp Merkezi : 315     Toplam CV : 157     Toplam İlan : 1
 
MEDICAL REHBERİ

Medikal Firmaları ve Medikal Ürünler

copyright © medicalrehberi.com